Aktualności

Wszystkie

Warwick Legal Network

10.09.2009

Warwick Legal Network jest stowarzyszeniem o międzynarodowym zasięgu, skupiającym niezależne kancelarie prawne. Zwyczajowo, co pół roku, prawnicy kancelarii będących członkami Warwicka spotykają się w jednym miejscu i czasie, celem pogłębiania wiedzy i umiejętności w zakresie różnych dziedzin prawa. Ważnym rezultatem jest także zacieśnienie relacji z kancelariami partnerskimi, co umożliwia skuteczne wykorzystanie możliwości prawnych oferowanych przez inne systemy prawa. W tym roku miastem, który gościł uczestników spotkania był Kraków. W dniach 2-4 kwietnia odbyła się konferencja, którą miała zaszczyt poprowadzić kancelaria Gorazda, Świstuń, Wątroba i wspólnicy, będąca członkiem sieci od 2004 r.

W konferencji wzięło udział 55 prawników z 29 członkowskich kancelarii, pochodzących z 20 różnych krajów. W programie trzydniowej konferencji znalazły się wykłady i panele dyskusyjne, w których poruszono między innymi zagadnienia dotyczące prawa konkurencji, międzynarodowego planowania podatkowego, negocjacji, czy też chwalony przez uczestników wykład aplikant radcowskiej Agnieszki Bednarek dotyczący międzynarodowej windykacji należności. Była też sposobność zapoznania się z tematami niezwiązanymi bezpośrednio z prawem, jak na przykład wykład dr Filipa Grzegorczyka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie traktujący o rynku energetycznym w Polsce i związanymi z nim możliwościami inwestycyjnymi.

 

Poza merytoryczną częścią spotkania, przyjezdni mieli okazję do zwiedzenia królewskiego miasta, w tym między innymi Wawelu czy krakowskiej starówki. Miłych wrażeń dostarczyło również wieczorne spotkanie na Rynku Głównym, posiadającym niezliczoną ilość restauracji i pubów obfitujących w liczne atrakcje.
Konferencja została oceniona jako bardzo udana zarówno pod względem merytorycznym, jak i bycia świetną okazją do zacieśnienia kontaktów z partnerami z członkowskich kancelarii.

Powrót

newsletter

Zapisz się by zawsze być na bieżąco

czytaj więcej...