Aktualności

Wszystkie

KRS – za darmo i bez kolejek

29.06.2012

Wyszukiwanie w wyszukiwarce podmiotów wpisanych do KRSu, podobnie jak w poprzednio dostępnej wyszukiwarce, jest możliwe przy użyciu nazwy podmiotu, jego numeru KRS czy nr NIP, a także, co stanowi nowość, wedle numeru REGON oraz nazwy województwa, powiatu, gminy lub miejscowości. Stosownie do zastosowanych kryteriów wyszukiwania otrzymujemy listę podmiotów spełniających te kryteria.
Po wybraniu interesującego nas podmiotu, system ładuje podstawowe informacje tego podmiotu dotyczące, a więc dane adresowe, numery KRS, NIP, Regon, zasady reprezentacji (podobnie jak w poprzednim systemie nie są tu wskazani prokurenci). Nas najbardziej jedna interesuje funkcjonalność systemu umożliwiająca również pobranie wydruku w formacie PDF zawierającego dane odpowiadające odpisowi aktualnemu z KRS. Pobranie wydruku nie wymaga podawania danych wnioskującego, rejestrowania się w systemie Ministerstwa. Uzyskanie wydruku nie wymaga również wnoszenia jakichkolwiek opłat.
Pobrany wydruk nie zawiera informacji historycznych o podmiotach, co oznacza, że uzyskanie takich informacji dalej będzie wymagało uzyskania odpisu (w formie papierowej i elektronicznej) za pośrednictwem CI KRS i opłacenia go opłatą w wysokości 60 zł.


Moc prawna samodzielnie wykonanego wydruku z CI KRS. Więcej...

Powrót

newsletter

Zapisz się by zawsze być na bieżąco

czytaj więcej...