Aktualności

Wszystkie

Film o rezydencji podatkowej na YouTube

28.10.2022

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że na kanale naszej Kancelarii w serwisie YouTube został opublikowany film z udziałem adwokata z Ukrainy Yevgena Motrycha, który odpowie na kilka istotnych pytań, dotyczących rezydencji podatkowej:

1. Znaczenie rezydencji podatkowej w Polsce?

2. Jakie kryteria decydują o tym, że ktoś jest rezydentem w Polsce lub staje się nim?

3. Kiedy rezydent zobowiązany jest do płacenia podatków w Polsce? Czy można skorzystać z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania?

4. Czy osoby, które przebywają w Polsce, ale pracują zdalnie na rzecz pracodawców ukraińskich, muszą płacić podatki w Polsce?

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w filmie okażą się dla Państwa przydatne. Jęsli są Państwo zainteresowani szerszym omówieniem którejś z powyższych kwestii, bądź tematem rezydencji podatkowej ogólnie, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z prawnikami naszej Kancelarii.

Życzymy miłego oglądania!

_______________

Шановні пані та панове,

З задоволенням повідомляємо, що на каналі нашої компанії в YouTube було опубліковано фільм з участю українського адвоката Євгена Мотрича, який відповість на кілька важливих питань щодо податкової резиденції:

1. Чому податкове резиденство є таким важливим елементом, про який варто знати громадянам України?

2. За якими критеріями визначається, що особа є податковим резидентом в Польщі?

3. Коли резидент повинен сплачувати податки в Польщі? Чи є можливість скористатись з умови про уникнення подвійного сплачування податків?

4. Чи повинні сплачувати податки особи, які працюють дистанційно для українських роботодавців, перебуваючи в Польщі?

Сподіваємось, що інформація буде корисною для Вас. В разі будь-яких питань щодо податкової резиденції в Польщі, щиро запрошуємо до контакту з працівниками нашої компанії.

Бажаємо гарного перегляду!

 

Powrót

newsletter

Zapisz się by zawsze być na bieżąco

czytaj więcej...