Zespół

Tworzymy zespół ludzi pracujących z pasją, chętnie podejmujących nowe wyzwania. Zespół ten od kilku lat prężnie rozwija się i stale podnosi swoje kwalifikacje. Dzięki temu, iż w skład Kancelarii wchodzą zarówno adwokaci, jak i radcowie prawni świadczymy pomoc prawną w pełnym zakresie usług.

Renata Warchoł - Lewicka

Renata Warchoł - Lewicka

Partner, radca prawny

Główne obszary zainteresowań

Ekspert w dziedzinie umów w obrocie gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem umów zawieranych w branży nowych technologii oraz branży outsourcingowej. Specjalista w obszarze praw związanych z nowymi technologiami, w tym praw autorskich. Uczestniczyła w tworzeniu i negocjowaniu umów w ponad 200 projektach wdrożeniowych systemów informatycznych, w tym dla sektorów bankowego, telekomunikacyjnego, energetycznego i gazowego. W obszarze praktyki zawodowej znajdują się również szeroko rozumiane prawo gospodarcze, prawo zamówień publicznych (szczególnie w obszarze IT), M&A, prawo pracy oraz spory sądowe.

Wiedza i doświadczenia z zakresu cyklu życia projektów IT i związanych z nimi procesów pozwala jej na efektywne zarządzanie sytuacjami kryzysowymi im towarzyszącymi i szacować ryzyko ich wystąpienia już na etapie negocjacji. Koordynator i konsultant zespołów wdrożeniowych RODO.

Znajomość języków obcych

Świadczy usługi prawne w języku angielskim. Zna język rosyjski na poziomie konwersacyjnym oraz hiszpański i niemiecki na poziomie podstawowym.

Doświadczenie zawodowe

Radca prawny z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Z kancelarią współpracuje od 2002 r., od 2004 r. w stałym zespole kancelarii, od początku 2008 roku wspólnik w kancelarii. W okresie poprzedzającym współpracę z kancelarią pracowała jako doradca prawny w spółce z branży IT (2002-2004), wcześniej przez kilka lat (1998-2002) pracowała w jednym z krakowskich domów maklerskich w Wydziale Obsługi Korporacji Departamentu Bankowości Inwestycyjnej zajmując się głównie projektami z zakresu obrotu papierami wartościowymi spółek publicznych i niepublicznych, obsługą prawną procesów inwestycyjnych związanych z wejściem inwestora branżowego lub finansowego dla spółek kapitałowych, opracowywaniem prawnych części prospektów emisyjnych i sporządzaniem analiz prawnych w ramach tych projektów. Trener na szkoleniach z zakresu umów z obszaru IT oraz prawa nowych technologii.

Od 2014 r. Dyrektor i Członek zarządu WARWICK LEGAL NETWORK  Międzynarodowej sieci kancelarii prawniczych zrzeszających ponad 500 prawników z 30 krajów świata www.warwicklegal.com
 

Wykształcenie

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Prawa i Administracji na kierunku prawo (1998 r.). Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Radzie Radców Prawnych w Krakowie zakończoną egzaminem radcowskim (2004 r.) 

 

Znalezione obrazy dla zapytania ikona linkedin 

PublikacjeRenata Warchoł - Lewicka

Zobacz wszystkie Więcej publikacji
Powrót

newsletter

Zapisz się by zawsze być na bieżąco

czytaj więcej...