Zespół

Tworzymy zespół ludzi pracujących z pasją, chętnie podejmujących nowe wyzwania. Zespół ten od kilku lat prężnie rozwija się i stale podnosi swoje kwalifikacje. Dzięki temu, iż w skład Kancelarii wchodzą zarówno adwokaci, jak i radcowie prawni świadczymy pomoc prawną w pełnym zakresie usług.

dr hab. Marcin Gorazda

dr hab. Marcin Gorazda

partner zarządzający, adwokat

Główne obszary zainteresowań

Zawodowo zajmuje się prawem podatkowym, gospodarczym i autorskim (w obszarze IT). Prowadził wiele projektów restrukturyzacyjnych w tym także związanych z rynkiem publicznym.

Pozazawodowo zajmuje się filozofią, w tym w szczególności filozofią i metodologią nauk społecznych (ekonomii i prawa). Członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskiej Sieci Filozofii Ekonomii.

Znajomość języków obcych

Świadczy usługi prawne w języku angielskim i niemieckim.

Doświadczenie zawodowe

Adwokat i Członek Zarządu w kancelarii prawnej Gorazda, Świstuń, Wątroba i Partnerzy adwokaci i radcowie prawni w Krakowie. Z Kancelarią związany od początku jej istnienia (od 1998 r.) jako jeden z jej założycieli. Członek władz nadzorczych licznych podmiotów gospodarczych polskich i zagranicznych, (m.in.  Vectra SA, Argos Transalations sp. z o.o. i in.). Członek władz organizacji pro bono, w tym Fundacji Centrum Kopernika, Fundacji Treffpunkt i in. Autor wielu publikacji poglądowych z zakresu prawa gospodarczego i podatkowego oraz z zakresu filozofii. Autor licznych szkoleń z zakresu prawa gospodarczego i podatkowego, w tym m.in. wykładowca prawa podatkowego dla aplikantów adwokackich oraz prawa gospodarczego dla studentów studiow podyplomowych SGH.

Wykształcenie

Od 1995 r. absolwent wydziału prawa UJ. W latach 1995 – 1997 aplikacja sędziowska w okręgu Sądu Apelacyjnego w Krakowie zakończona egzaminem sędziowskim. W 2001 r. egzamin adwokacki. W latach 2006 – 2007 - studia podyplomowe z filozofii, etyki i wiedzy o kulturze na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (aktualnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II), kontynuowane w latach od 2007 – 2011 r. jako studia doktoranckie. Od 2011 dokrot filozofii, a od 2018 r. doktor habiltowany nauk prawnych UJ.  

 

Wybrane publikacje:

1/ http://gsw.com.pl/publikacje/podatki/o-niektorych-kontrowersjach-zwiazanych-z-nowym-podatkiem-galeryjnym

2/ http://podatki-gsw.blogspot.com/2018/05/do-we-need-new-consumption-tax.html

3/ http://marcingorazda.blogspot.com/2018/02/moja-propozycja-nowego-patrona-dla.html

4/ Filozofia Ekonomii, Kraków CC Press 2011

5/ Granice naturalizacji prawa, Warszawa, Wolters Kluwer, 2017

 

   Znalezione obrazy dla zapytania ikona linkedin    

Publikacjedr hab. Marcin Gorazda

Zobacz wszystkie Więcej publikacji
Powrót

newsletter

Zapisz się by zawsze być na bieżąco

czytaj więcej...