Zespół

Tworzymy zespół ludzi pracujących z pasją, chętnie podejmujących nowe wyzwania. Zespół ten od kilku lat prężnie rozwija się i stale podnosi swoje kwalifikacje. Dzięki temu, iż w skład Kancelarii wchodzą zarówno adwokaci, jak i radcowie prawni świadczymy pomoc prawną w pełnym zakresie usług.

dr hab. Marcin Gorazda

dr hab. Marcin Gorazda

partner zarządzający, adwokat

Główne obszary zainteresowań

Zawodowo zajmuje się prawem podatkowym, gospodarczym i autorskim (w obszarze IT). Prowadził wiele projektów restrukturyzacyjnych w tym także związanych z rynkiem publicznym.

Pozazawodowo zajmuje się filozofią, w tym w szczególności filozofią i metodologią nauk społecznych (ekonomii i prawa). Członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskiej Sieci Filozofii Ekonomii.

Znajomość języków obcych

Świadczy usługi prawne w języku angielskim i niemieckim.

Doświadczenie zawodowe

Adwokat i Członek Zarządu w kancelarii prawnej Gorazda, Świstuń, Wątroba i Partnerzy adwokaci i radcowie prawni w Krakowie. Z Kancelarią związany od początku jej istnienia (od 1998 r.) jako jeden z jej założycieli. Członek władz nadzorczych licznych podmiotów gospodarczych polskich i zagranicznych, (m.in.  Vectra SA, Argos Transalations sp. z o.o. i in.). Członek władz organizacji pro bono, w tym Fundacji Centrum Kopernika, Fundacji Treffpunkt i in. Autor wielu publikacji poglądowych z zakresu prawa gospodarczego i podatkowego oraz z zakresu filozofii. Autor licznych szkoleń z zakresu prawa gospodarczego i podatkowego, w tym m.in. wykładowca prawa podatkowego dla aplikantów adwokackich oraz prawa gospodarczego dla studentów studiow podyplomowych SGH.

Wykształcenie

Od 1995 r. absolwent wydziału prawa UJ. W latach 1995 – 1997 aplikacja sędziowska w okręgu Sądu Apelacyjnego w Krakowie zakończona egzaminem sędziowskim. W 2001 r. egzamin adwokacki. W latach 2006 – 2007 - studia podyplomowe z filozofii, etyki i wiedzy o kulturze na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (aktualnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II), kontynuowane w latach od 2007 – 2011 r. jako studia doktoranckie. Od 2011 dokrot filozofii, a od 2018 r. doktor habiltowany nauk prawnych UJ.  

 

Wybrane publikacje:

1/ http://gsw.com.pl/publikacje/podatki/o-niektorych-kontrowersjach-zwiazanych-z-nowym-podatkiem-galeryjnym

2/ http://podatki-gsw.blogspot.com/2018/05/do-we-need-new-consumption-tax.html

3/ http://marcingorazda.blogspot.com/2018/02/moja-propozycja-nowego-patrona-dla.html

4/ Filozofia Ekonomii, Kraków CC Press 2011

5/ Granice naturalizacji prawa, Warszawa, Wolters Kluwer, 2017

 

   Znalezione obrazy dla zapytania ikona linkedin    

Publikacjedr hab. Marcin Gorazda

Zobacz wszystkie Więcej publikacji
Powrót